50 سکه باستانی از طرفین یک پرونده حقوقی در شهرستان ممسنی کشف شد

در جریان طرح یک دعوای حقوقی در شهرستان ممسنی از طرفین این پرونده 50 سکه دوره ساسانی کشف و دارندگان این سکه ها تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

50 سکه باستانی از طرفین یک پرونده حقوقی در شهرستان ممسنی کشف شد

به گزارش پژوهش اجتماعی از ممسنی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ممسنی با اعلام این خبر گفت: پس از طرح دادخواستی در خصوص اختلاف بر سر سکه در دادگستری ممسنی شعبه رسیدگی کننده به این دعوای حقوقی در جرسان رسیدگی به اخلاف طرفین موضوع را به دادستانی شهرستان ممسنی اطلاع و دادیار جانشین با ورود به موقع ضمن رویت سکه های مورد اختلاف موضوع رادر قالب یک پرونده کیفری در دستور کار قرار می دهد.

رضا حسن زاده با بیان اینکه پس از کشف سکه های در منزل یکی از طرفین دعوی و انتقال آن به دادگستری با حضور کارشناس باستان شناسی و میراث فرهنگی اصالت و قدمت سکه ها بررسی شد و مشخص گردید که سکه ها مربوط به دوره ساسانیان است .

این مقام قضایی شهرستان با تأکید بر اینکه دستورات قضایی جهت انتقال سکه های میراثی به مراجع تخصصی صادر شده است گفت: براساس قانون مجازات اسلامی ، هرگونه حفاری و کاوش برای به دست آوردن اشیای عتیقه ممنوع است و مرتکبین به شش تا سه سال حبس محکوم می‌شوند.

وی افزود: تحقیقات در خصوص محل و موقیعت حفاری و یا کشف سکه ها تحت نظر مقام قضایی در حال انجام است و پس از تکمیل تحقیقات پرونده جهت اتخاذ تصمیم به دادگاه ارجاع می شود.

پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید