سوریه: با خون شهدا، عزم‌مان برای پیروزی بیشتر می‌شود

دفتر ریاست جمهوری دولت سوریه با انتشار بیانیه‌ای ضمن تاکید بر شکست تروریسم در مقابل اراده و قدرت این کشور، خاطرنشان کرد: خون شهدای دانشکده نظامی حمص، عزم دمشق را برای تکمیل پیروزی افزایش می‌دهد.

سوریه: با خون شهدا، عزم‌مان برای پیروزی بیشتر می‌شود

به گزارش گروه بین‌الملل پژوهش اجتماعی، دفتر ریاست جمهوری دولت سوریه امروز، جمعه ۶ اکتبر بیانیه‌ای درباره جنایت تروریستی حمص منتشر و در آن بر افزایش عزم و اراده دمشق برای تکمیل پیروزی تاکید کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی دولت سوریه «سانا»، در این بیانیه آمده است: خیانت، جنایت و تروریسم به مردم کشور ضربه می‌زند و لحظاتی از شادی و افتخار را به اندوه و درد تبدیل کرد.

دفتر ریاست جمهوری سوریه در ادامه تاکید کرد: تروریسم هرگز نمی‌تواند قدرت ما را به ضعف، استواری ما را به عقب‌نشینی و ایمان‌مان را به شک تبدیل کند.

در ادامه بیانیه دولت دمشق خاطرنشان شده است: هر قطره خونی که دیروز در دانشکده نظامی حمص بر زمین افتاد، قدرت و انسجام و عزم ما را برای تکمیل پیروزی افزایش خواهد داد.

بعدازظهر روز گذشته (پنج‌شنبه، ۵اکتبر) بود که تلویزیون رسمی سوریه از حمله پهپادی به مراسم فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشکده نظامی در استان حمص خبر داد و گفت که این حمله تلفاتی زیادی بر جای گذاشته است.

وزارت بهداشت سوریه صبح امروز اعلام کرد که تعداد شهدای حمله تروریستی حمص به ۸۹ شهید از جمله ۳۱ زن و ۵ کودک افزایش یافته و تعداد مجروحان هم به ۲۷۷ نفر رسیده است.

وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه‌ای این جنایت گروه‌های تروریستی در حمص را بشدت محکوم کرده و ضمن توصیف این اقدام تروریست‌ها به اقدامی بزدلانه، خواستار مؤاخذه کشورهای حامی تروریسم شد. 

دولت دمشق همچنین در بیانیه‌ای از سازمان ملل و شورای امنیت خواست تا حمله گروه‌های تروریستی به دانشکده نظامی این کشور در حمص را محکوم کنند.

پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید