دهه زلزله در خوی؛ بسیج تمامی امکانات برای امدارسانی به مردم زیر بارش برف/ نیروهای امدادی و جهادی به ۷۰ روستا اعزام شدند

شهرستان خوی پس از زلزله ۵.۴ ریشتری ۲۸ دی‌ماه، شب گذشته نیز بار دیگر با زمین‌لرزه‌ای ۵.۹ ریشتری خواب را از چشم مردم خود گرفت و حال از دقایقی بعد از این واقعه، تمامی دستگاه‌ها و امکانات استان آذربایجان غربی و اقصی‌نقاط کشور برای امدارسانی و اسکان مردم در زیر بارش برف و سرمای هوا بسیج شده است.

دهه زلزله در خوی؛ بسیج تمامی امکانات برای امدارسانی به مردم زیر بارش برف/ نیروهای امدادی و جهادی به ۷۰ روستا اعزام شدند

به گزارش پژوهش اجتماعی از خوی، ۲۸ دی ماه بود که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۱۳:۳۸ دقیقه شهرستان خوی در شمال آذربایجان غربی را لرزاند که نزدیک ترین شهرها به کانون زلزله ۹ کیلومتری خوی، ۳۵ کیلومتری ایواوغلی و ۳۸ کیلومتری زرآباد بود. در این زلزله ۱۸۹۷ واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت وارد شده و تعداد مصدومان به ۱۵۰ نفر رسیده که از این تعداد ۱۷ نفر بستری شدند.

  خوی میزبان ۲ زلزله سنگین در ۱۰ روز شب گذشته نیز در ساعت ۲۱:۴۴ دقیقه، بار دیگر زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین شهرستان خوی مجددا لرزاند و خساراتی به مراتب بیشتر به ویژه در شهر فیرورق به عنوان کانون زلزله به بار گذاشت. طبق آخرین آمار این زلزله تاکنون بیش از ۸۰۰ مصدوم و ۳ فوتی داشته و ۶۰ نفر از مصدومان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شهرستان خوی بستری هستند. گزارش خبرنگار فارس از مناطق زلزله‌زده خوی طبق اعلام خبرنگار فارس از خوی، هم‌اکنون بارش برف در مناطق زلزله‌زده در جریان است و مردم در کمپ‌های اضطراری ساکن شده‌اند.  

دیدگاهتان را بنویسید