تولید ۳۳ درصد گندم استان قزوین در آبیک/ ضرورت تغییر الگوی کشت و نظارت بر آن

فرماندار آبیک با تاکید بر به روزرسانی و نظارت بر الگوی کشت در این شهرستان، توسعه کشت محصولات کم آب بر را به عنوان مهمترین مولفه های الگوی کشت ضروری دانست.

تولید ۳۳ درصد گندم استان قزوین در آبیک/ ضرورت تغییر الگوی کشت و نظارت بر آن

به گزارش پژوهش اجتماعی از آبیک، حامد فتوحی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان آبیک بر برگزاری جلسات تبیینی و فرهنگ سازی در حوزه های مختلف کشاورزی و دامپروری از سوی مسئولان جهاد کشاورزی با حضور نمایندگان کشاورزان و با محوریت بخشداران، در طول سال تاکید کرد.  وی با بیان اینکه در بحث خرید تضمینی گندم، معتقدیم انتظارات کشاورزان و دولت متقابل است، افزود: جهاد کشاورزی باید روابط و ملاحظات را با کشاورزان با محوریت بخشداران افزایش دهد و موضوعات مربوط به ارائه تسهیلات و یارانه های دولت به کشاورزان و لزوم تحویل گندم به مراکز دولتی را برای کشاورزان تبیین کند.

فرماندار آبیک با تاکید بر به روزرسانی و نظارت بر الگوی کشت در این شهرستان بیان کرد: مخالف کاشت خارج از الگوی کشت در سطح شهرستان بویژه در محصولات آب بر هستیم و توسعه کشت محصولات کم آب بر باید یکی از مهمترین مولفه های الگوی کشت در شهرستان آبیک باشد. فتوحی ظرفیت های شهرستان در حوزه کشاورزی و دامپروری را نیازمند نگاه ویژه مدیران استانی دانست و تصریح کرد: در تخصیص اعتبارات عمومی و تسهیلات باید ظرفیت های شهرستان آبیک در حوزه های آبیاری تحت فشار، منابع طبیعی و آب و خاک به طور ویژه لحاظ شود.  وی بیان کرد: جلسه شورای کشاورزی با هدف نگه داشت وضعیت جغرافیای کشاورزی، دستیابی به کشاورزی پایدار و تأمین امنیت غذایی و با دستور جلسه برنامه ریزی برای خرید گندم و کلزا، تأمین سوخت ماشین آلات کشاورزی، ابلاغ سند الگوی کشت و …  در آبیک برگزار شده است.

این مسئول افزود: شهرستان آبیک با معرفی ۱۳ کشاورز نمونه در سطح  ملی، تشکیل اولین نظام صنفی در حوزه زراعت و دام، صدور اسناد تک برگی کشاورزی و تولید ۳۳ درصد گندم و ۳۵ درصد کلزا استان و غیره از قطب های کشاورزی و دامداری استان و در برخی موارد کشور می باشد و نیازمند نگاه ویژه مسئولان ذیربط به این شهرستان است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید