از انتظار برای وصال عشاق تا خدمت رسانی سپاه به زائران

همه مردم در تلاش هستند تا خود را به کنگره عظیم اربعین برسانند تا در کربلا عاشورایی دیگر به پا کنند، اینجا تشنگی، خستگی و گرسنگی بی‌معناست چرا که عشق حسین سبب شده زوار عاشقانه سختی سفر را با یک یا حسین فراموش کنند.

از انتظار برای وصال عشاق تا خدمت رسانی سپاه به زائران

پژوهش اجتماعی_ ایلام؛ کبری هواسی: در آستانه اربعین حسینی مرز مهران شلوغ‌ترین روزهای خود را تجربه کرده و موج جمعیت از استان های کشور برای سفر به کربلای معلی وارد این شهر مرزی شده است. خاک مهران یادآور بوی عطر شهیدان بوده و هست و در این برهه از زمان، مهران، پر آوازه تر از همیشه قدمگاه زائران سرور و سالار شهیدان است. این روزها بزرگ‌ترین راهپیمایی جهان در حال انجام است و در این راهپیمایی خیلی‌ها عاشقانه و داوطلبانه در تلاش هستند تا به زوار خدمت کنند حتی با یک لیوان چای. رویداد بزرگ اربعین لحظه به لحظه درس است و نشان دادن؛ جهانیان نمی خواهند بدانند، یا خود را به نداستن میزنند؛ فقط ارادت و عشق به آقا اباعبدالله است که زن و مرد و پیر و جوان و کودک را به این سفر می کشاند. مگر جز محبت به معشوق چه چیزی می تواند تحمل خستگی، گرما و سختی های مسیر دلدادگی به حسین را آسان کند. مهران دیگر جای سوزن انداختن در آن نیست چرا که دلدادگان و عاشقان حسینی در تلاش هستند تا خود را به کربلا برسانند به گونه ای که خیلی از کشورهای اروپایی و آفریقایی خود را به این مرز می رسانند تا راهی کربلا شوند. باید گفت ذوق زیارت چنان انرژی و نشاطی به عاشقان حسین بخشیده که با دوری و سختی راه بیگانه‌اند و تنها شوق رسیدن دارند؛ چشمی به مقصد دارند و قلبی تپنده که به عشق مولایشان می‌زند؛ ذکر یا حسین بر لب دارند و قدم‌ به‌ قدم میعادگاه را نزدیک‌تر می‌یابند، گویی زائران مرزها را درنوردیده‌اند و از مهران تا کربلا پلی انسانی زده‌اند. محبی یکی از زوار به فارس گفت: دیگر توان غصه نداشتم بنابراین با تمام قوا آماده سفر به کربلا شدم پاهایم کمی مشکل دارد ولی عشق به حسین مشکلات را نمی‌شناسد. وی افزود: همه مشتاق حضور این حماسه عظیم هستیم و امید داریم این فراق برای همگان به پایان برسد.

ذوق زیارت صفری یکی دیگر از زائران به فارس گفت: ذوق زیارت آقا ابا عبدالله الحسین چنان انرژی و نشاطی به زائران بخشیده که آنها فقط ذکر حسین بر لب دارند و آرزو می کنند قدم هایشان هر چه زودتر به میعادگاه نزدیک و نزدیکتر شود. وی خاطر نشان کرد: امسال با توجه به پیش بینی‌های انجام شده تردد زوار اربعین در مرز مهران افزایش یافته و با توجه به گرمای هوا باید مسئولان در بحث امکانات درمانی، سرمایشی، عدم معطلی در گیت ها، آب خنک، غذا، اتاق‌های سرد توجه داشته باشند.

 برپایی ۱۳ ایستگاه صلواتی سپاه در مبادی ورودی ایلام سردار قدرت اله کریمیان جانشین جانشین فرمانده سپاه امیر المومنین (ع) گفت: بیش از ۱۳ ایستگاه صلواتی در تمام مبادی ورودی شهر ایلام توسط سپاه جهت خدمت رسانی به زائران راه اندازی شده است. وی افزود: در راستای خدمات رسانی بیشتر به زائران اربعین حسینی علاوه بر خدمات رسانی در این تعداد ایستگاه صلواتی، سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در پایانه مسافری برکت و همچنین پایانه شهید سلیمانی مهران به زائران خدمت می کند. این مقام مسئول گفت: این نهاد امنیتی در استان به مانند سال های اخیر با توجه به اینکه در هیچ کمیته ای عضویت ندارد، به یاریگر سایر کمیته ها در همه زمینه ها فعالیت کرده و به زائران خدمت رسانی می‌کند.  جانشین فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام ادامه داد: سپاه استان ایلام به عنوان نماینده سپاه پاسداران مرکز، با همکاری سپاه دیگر استان ها در همایش بزرگ اربعین خدمات مختلفی را ارائه می دهد. سردار کریمیان با تاکید بر اینکه، همچنین در این ایام سپاه استان های دیگر به عنوان معین استان ایلام در حال خدمات رسانی به زائران ابا عبدلله (ع) هستند، خاطر نشان کرد: مهم ترین اقدامات سپاه در حوزه های مختلفی چون اسکان، تغذیه، ترابری با استفاده از ظرفیت جوان سیر ایثار، سلامت و درمان با ایجاد بیمارستان و درمانگاه های صحرایی، ایستگاه های صلواتی و مشارکت با نیروی انتظامی و مرزبانی در تامین امنیت پایدار مرز انجام می شود.  این مقام مسئول تصریح کرد: سپاه همچنین در غالب برنامه هایی چون تامین آب سرد، فرهنگی، ایجاد اتاق های خنک با توجه به گرمای هوا در حال خدمت رسانی به زائران است. مرز مهران اکنون امن ترین و نزدیکترین مرز برای تردد به عتبات است این قلب تپنده ایران زمین به دروازه عشاق تبدیل شده و بوی کربلا می دهد و عشق به حسین را مجسم می کند و مملو از زائرانی است که می خواهند برسفینةی النجاة بنشینند. پایان پیام/س

دیدگاهتان را بنویسید