آبرسانی به ۱۳۵ روستای شوشتر در حال اجرا است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: عملیات آبرسانی به ۱۳۵ روستای شهرستان شوشتر با پیشرفت فیزیکی مجموعا ۶۰ درصد در حال انجام است که با تکمیل این پروژه‌ها تا قبل از پایان سال کمبود آب در مناطق یاد شده برطرف خواهد شد.

آبرسانی به ۱۳۵ روستای شوشتر در حال اجرا است

به گزارش پژوهش اجتماعی از شوشتر، محمدرضا کرمی‌نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان امروز در شورای اداری شهرستان شوشتر، مهمترین پروژه‌های در دست اجرای شرکت متبوعش در شوشتر را مربوط به روستاها دانست و اظهار کرد: عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۳۵ روستای شوشتر با انجام ۳ پروژه مهم در شرق شعیبیه، یشانسخی و حاشیه گرگر در جبهه‌های مختلف کاری توسط پیمانکاران در حال انجام است تا برای همیشه مشکلات آب این روستاها مرتفع شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه شرق شعیبیه ۸۶ کیلومتر است و توسط قرارگاه کربلا در حال اجرا است، گفت: ۵۸ کیلومتر از خط انتقال این پروژه انجام شده و ۲۸ کیلومتر نیز باقی مانده است تا آبرسانی به ۳۴ روستای مسیر حل شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان ادامه داد: تجهیزات سرای دیلم یک مخزن است که در حال پایان است، اگر این ایستگاه پمپاژ برای تقویت فشار آب را  بزنیم ۳۴ روستا آبدار می‌شوند و اگر  اعتبارات لازم در اختیار قرارگاه کربلا و بسیج سازندگی قرار دهیم روستاهای این شهر و سایر شهرها آبدار خواهند شد.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود مدیریت و برنامه بودجه استان در این زمینه ما را در اولویت قرار دهند.

کرمی‌نژاد تصریح کرد: همچنین خط دوم به نام یشانسخی است که در اختیار بسیج سازندگی است یک حلقه چاه در این منطقه است که باید دو حلقه دیگر بزنیم .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان اضافه کرد: اشتراک برق را نیز خریداری کردیم و ۷۰ کیلومتر در مسیر خط انتقال باید اجرایی شود که تاکنون ۶ کیلومتر اجرایی شده و در صورت رفع معارض عملیات اجرایی مجدد آغاز خواهد شد.

وی از فرمانداری شوشتر و استانداری درخواست کرد، مشکل این معارض را حل کنند تا روند کار بهتر پیش برود.

کرمی‌نژاد خاطر نشان کرد: حاشیه گرگر نیز یکی دیگر از خطوط ما است که ۴۸ کیلومتر انجام شده و ۱۰ کیلومتر نیز خط توزیع انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: همچنین یک خط دیگر در روستای تخت اناری وجود دارد که این نیز در حال انجام است و تا دو روز آینده بیش از ۷ روستا از نعمت آب بهره‌مند می شوند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید